Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Altınkökü Bitkisinin Faydalari Nelerdir? - Nelere İyi Gelir?


Altınkökü Bitkisinin Faydalari Nelerdir?

Altınkökü Bitkisinin Faydalari Nelerdir?

Ormanlık alanlarda yetişen, daima yeşil, yapraklı ve otsu bir bitki olan Altınkökü bitkisinin ana vatanı Güney Amerika bölgesidir. İçeriğinde çeşitli alkaloitler, nişasta ve şeker bulunur. 20 ile 40 cm arasında değişen boyu ile küçük bir çalı görünümündedir ve ekvatorda yetişen tropik iklim bitkisi olması nedeniyle sürekli yeşildir. Çiçekleri taç yapraklı, beyaz renkli, salkım şeklinde, küçük ve topluca bir arada bulunmaktadır. Meyvelerinin topluca bir arada olması nedeni ile baş meyvesi diye de anılmaktadır. 4 ile 6 mm kalınlığında kökleri ve 20 ile 20 cm uzunluğunda ve köklerin uç kısımlarında ayrıca boğumlu depo kökleri bulunur ve bunlar ise 5 ile 7 mm kalınlığında ve 10 ile 20 cm uzunluğundadır.
Altınkökü Bitkisinin Faydalari Nelerdir? Nelere İyi Gelir?
Altınkökü’nün faydaları saymakla bitmez. Son derece faydalı bir bitki olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bronşite iyi gelmekle kalma mide bulantısı ve kusmaya neden olabildiği için zehirlenen kişilere yedirilir ve kusturulur. Dizanteri mikrobunu öldürerek iyileşmesine yardımcı olur. Üstelik karaciğerinde iltihaplanma olan kişilerin kullanması da önerilmektedir. Tahrip ya da zararlı derinin onarılması ve yeniden yapılandırılması için kullanılmaktadır. Vücut içerisindeki tüm iltihapların kurutulması ve vücuttan dışarı atılmasında son derece etkilidir.
Altınkökü’nün faydalarını görebilmek için doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.
Kullanımı:
Altınkökü’nün kök kısmı kullanılmaktadır. Kökün belirli gramajlarda kullanılması gerekmektedir. Mesela 0,5 gram kadarı kullanılarak balgam söktürücü özelliğinden faydalanılabilirken kök her ne kadar zehirli olmasa da 1,5 gramdan fazla kullanıldığında bulantı ve kusma oluşmasına neden olur. İlaç ve besin zehirlenmeleri ile karşı karşıya kaldığınızda kökten bu gramajda kullandığınızda kusturucu özelliğinde faydalanır ve vücudunuzdaki zehri dışarı atarsınız. Ancak kökün bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar nefes darlığı, ishal ve düşük tansiyon olarak görülmektedir. Altınkökü’nün her ne kadar bu yan etkilerden başka yan etkisi olmadığı düşünülse de belirtilen dozların üstünde ve uzun süreli kullandığınızda zehirlenebilirsiniz. Altınkökü her ne kadar çok zehirli ve zararlı bir bitki değil ise de sürekli ilaç kullanması gereken kişilerin kesinlikle doktoruna danışmadan kullanması önerilmemektedir.Toplam 2 Yorumlar
SamueL

tesekkurler .bılgı herseydır

legal

Adından belli çok faydalı bişey.

Bir cevap bırakın.