Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Bıldırcın Etinin 7 Besleyici Faydası Nelerdir? - Nerelere İyi Gelir?


Bıldırcın Etinin 7 Besleyici Faydası Nelerdir?

Bıldırcın Etinin 7 Besleyici Faydası Nelerdir?

Bir kuş türü olan bıldırcın, sülüngiller familyasına aittir. Vücut yapısı küçük olduğundan kendini rahat hissettiği küçük ortamlarda yaşar. Yaşamını bitki tohumu ve küçük böcekleri yiyerek sürdüren bıldırcınlar, çoğu zaman göçebe olarak yaşar. Tahıl tarlalarının çevresinde sıkça görülen bıldırcınlar, av hayvanları arasında da yerini alırlar.

Yumurtası ve etinin lezzetiyle bilinen bıldırcın, Osmanlı saray mutfağının nadide besinlerinden biri olmuştur. Osmanlı mutfağından günümüz mutfağına aktarılan bu protein deposu eti daha yakından tanımak isteyenler için özel bir yazı hazırladık.

Bıldırcın Etinin 7 Besleyici Faydası Nelerdir? Nerelere İyi Gelir?

1) Ağrı Kesici İlaç Etkisi Görür
Bıldırcın eti neye iyi gelir diye merak ediyorsanız; lezzetli bir ağrı kesici olduğunu söyleyebiliriz.
Kas ve eklem ağrılarının giderilmesi için tüketilmesi önerilen bıldırcın eti, romatizmaya bağlı ağrıların da iyileşmesinde etkilidir.

2) Kum ve Taş Dökülmesini Kolaylaştırır
Kum ve taş düşürenlerin beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Bu beslenme listesine güvenle bıldırcın eti ekleyebilirler. Çünkü uzmanlar bıldırcın etinin böbrek fonksiyonlarını sağlıkla çalıştırdığını ifade eder.
Bıldırcın etinde bulunan mineraller sayesinde, vücuda zarar veren maddeler kolayca atılır.

3) Vücut Direncini Yükseltir
Bıldırcın eti protein ve vitamin açısından zengin bir ettir. Özellikle de A ve E vitamini ihtiyacınızı karşılayan bıldırcın eti, vücut direncini koruyan bir görev taşır.
Mevsim geçişlerinden etkilenmemek, kanserli hücrelere karşı güçlü kalmak için bıldırcın etini ölçülü şekilde tüketmeniz önerilir.

4) Akciğer Sağlığını Korur
Akciğer hastalıkları ve solunum problemleri için de bıldırcın etine evinizde yer vermelisiniz. Bu eti tüketenlerin nefes darlığı gibi şikayeti kısa zamanda çözüme kavuşuyor.
Özellikle de astımı olan kişilerin dönem dönem bıldırcın etini tüketmesi tavsiye edilir. Bıldırcın eti uzun süren öksürükleri de ortadan kaldıracak güce sahiptir.

5) Hasarlı Hücreleri Onarır
E vitamini açısından zengin olan bıldırcın eti, hücre yenilenmesine destek olur. Hasar gören hücreleri hızla yenileyen E vitamini, yüksek oranda bıldırcın etinde bulunur.
Sizi tepeden tırnağa kadar yeni bir görünüme kavuşturacak faydalı mineraller bıldırcın etinde saklıdır.

6) Bağırsakları Parazitten Temizler
Son zamanlarda bağırsak ve mide sorunları yaşıyorsanız, bıldırcın eti tüketme zamanınız gelmiştir diyebilirsiniz.
Bağırsakları parazitten arındıran bıldırcın eti aynı zamanda mide asitlerinin de dengelenmesini sağlar.

7) Kemik Gelişimine Destek Olur
Protein değeri yüksek olan bıldırcın eti, asırlardır tüketilen bir et türüdür. Bu eti yiyen kişilerin kas ve kemik gelişimi daha güçlü bir şekilde desteklenir.
Doktorunuz önerdiği takdirde, çocuğunuza bıldırcın etini zaman zaman vererek daha güçlü kemik yapısına sahip olmasını sağlayabilirsiniz.Bir cevap bırakın.