Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Girne Amerikan Üniversitesi - Kibris Üniversiteleri - Kktc Üniversiteleri


Girne Amerikan Üniversitesi

Girne Amerikan Üniversitesi

Girne Amerikan Üniversitesi ile ilgili kısa yazımızı aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Umarız Kıbrıs’a Girne Amerikan Üniversitesi’ne okumak için gelen kişilere faydamız olur.

Girne Amerikan Üniversitesi birçok yerde oluşmuş kampüsü ile dünya genelinin birçok yerinde oluşmuş bir eğitim yuvasıdır. Üniversite 1985 yılında küçük bir öğrenci kadrosu ile kurulmuştur.

Yıllar içerisinde öğrenci sayısı milyonlara ulaşmış köklü ve gelenekli bir eğitim veren üniversite haline gelmiştir. Kendini durmadan yenileyen dünya standartlarına uygun modern ve çağdaş eğitim veren ilkeli bir ga.

Avrupa standartlarına tam uygun ve Avrupa Birliği ile anlaşması olan halk tabiriyle mavi diploma şansı sunmaktadır. Avrupa’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin birçok yerinde diploma geçerlilik sağlamaktadır.

Güvenilir ve özverili bir kadroya sahip olan üniversitemiz geniş akademik kadrosu ile çeşitli alanlarda hizmet vermekte teknik ve teorik alanlarda tam donanım sağlamaktadır.

Üniversite kuran kurucuların hedefi dürüst çağdaş yenilikçi ve çalışkan bireyler yetiştirip hizmet gücünü artırmayı hedefler.

Birbirinden farklı fakülte ve yüksek okulları ile hizmet vermektedir.

Üniversite güncel olarak globalleşen ve küreselleşen dünyada diğer meslek göre daha fazla rağbet edilen meslek dalları olan Sahne Sanatları, Hukuk, İleri Mühendislik, Havacılık, Uluslarası İşletme, Denizcilik, Mimarlık, İç Mimarlık, Psikoloji ve Psikolojik ve Danışmanlık Rehberlik dalları gibi 8 Fakülte, 2 Enstitü, farklı enstitü farklı alanlarda 13 fakülte ve birçok meslek yüksek okulu ayrıca doktora ve yüksek lisans programları ile eğitim dünyasının revaşta olan birçok dallarında hizmet sunmaktadır.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun onayı ile de eğitim ve öğretim yılının 2012-2013 yılı itibari ile Sağlık Yönetimi, Türkçe Öğretmenliği, Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmesi, Ebelik, Sınıf Öğretmenliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Sınıf Öğretmenliği, Sağlık Yönetimi, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Ergoterapi, Enerji Sistemleri Mühendisliği açılmıştır.

Girne Amerikan Üniversitesi yeni açtığı bu bölümler ile Girne’nin sosyal ve iktisadi hayatında hareketlilik getirmiştir. Çeşitli kafeteryaları, çeşitli yemek yeme alanları ile öğrenciye yönelik hizmetler sunmuş öğrenciden yana bir tavır göstermektedir.

Çeşitli spor alanları ile sağlıklı öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde öğrencilerin barınmasını sağlayacak çeşitli yurtları mevcuttur. Bu yurtlar da öğrenciler güvenli bir şekilde her türlü ihtiyacı karşılanarak hizmet verilmektedir.

Üniversite %100 İngilizce eğitim vermekte küreselleşen dünyada dünya dilini öğretmektedir. Girne Amerikan Üniversitesi çeşitli öğrenci kulüpleriyle öğrencilerinin aktifleştirmek gerekli enerjisini faydalı işlere yönelterek üreten kendine güvenen öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar.

Birçok açıdan sosyal hizmetler vermekle birlikte bir olimpik yüzme havuzu ile de dikkatleri çekmektedir. Ayrıca kendine özel ulaştırma hizmetleri ile Kıbrıs’ın birçok yerine ulaşım imkanı sağlayan ulaştırma birimi üniversite öğrencilerine hizmet sunmaktadır.

Kıbrıs’ın birbirlerinden farklı eğitim yuvalarından biri olan Girne Amerikan Üniversitesi‘ni genel hatlarıyla tanıtmaya çalıştık. Bir başka yazımızda ise Kıbrıs’ın başka bir üniversitiyle olmak ümidiyle…Toplam 1 Yorumlar
SamueL

Bızım avsarların sımgesını almıslar

Bir cevap bırakın.