Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kibris Yakin Dogu Üniversitesi - Kibris Universiteleri


Yakın Doğu Üniversitesi

YAKiN DOgU ÜNİVERSİTESİ

Kıbrıs’ın en güzide üniversitelerinden bir tanesi olan Yakin Dogu Üniversitesi Kıbrıs Üniversiteleri bölümünde sizler için tanıtıyoruz.

Kıbrıs’ın önemli eğitim kurumlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Birçok üniversitesi bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir diğer önemli üniversitesi Yakin Dogu Üniversitesidir.

Yazımıza Yakin Dogu Üniversitesi’nin kurucu rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in sözleriyle başlayalım “ Ülkesine ve toplumuna kendi hikayesini yazdırabilecek öğrenci yetiştirmektir.

Öğrencinin laptop kadar değil, süper bilgisayar kadar düşünmesini sağlayan üniversitedir” demektedir.

Kurucu rektörün de ifade ettiği gibi topluma faydalı olmayı amaç edinmiş olan üniversite iyi değil en iyisi ve en başarılısı kendine ilke edinmiş.

Eğitim kurumunu sadece teorik veya uygulamalı eğitim veren bir odalar bütünü olarak değil kendisine bir olayı ideal edinmiş idealist girişken üreten fikir üretip uygulamaya geçiren bir eğitim yuvası parolasıyla yola çıkılmıştır.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin kuruluşu ise 1988 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak hizmete sunulmuştur.

Ayrıca hep akıllarda soru işareti olan acaba Kıbrıs da okur isem Türkiye ve Dünya çapında diplomam geçerli olur mu?

İş bulma gibi hayatı sorunlarımda gelecek kaygısı yaşar mıyım gibi doğal sorulara cevaplar getirmektedir.

Avrupa’nın ve dünyanın önemli kurum ve kuruluşları tarafından desteklenen birçok programa uygun Avrupa Birliği standartlarında olan çağdaş bir üniversite sizlere hoş geldiniz demektedir.

Yakin Dogu Üniversitesi geniş öğretim kadrosu ile sıcak ve samimi Türk misafirperverliği ilke edinerek sizlere aile sıcaklığında bir ortam hazırlamaktadır.

İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu’na (FUIW), Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (EUA), Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu (IGIP).

UNESCO çatısındaki Dünya Üniversiteler Birliği (IAU), Uluslararası Saygın Medikal Akreditasyon Sistemi (JCI) gibi tam tamına 118 ulusal ve de dünya genelinde saygın kuruluşa üyedir.

Yenilikçi başarılı kampüs alanı birbirinden güzel fakülte ve yüksekokulları ile ayrıca yüksek lisans ve doktora imkanı ile tam donanımlı teorik ve uygulama alanında her türlü envantere sahip öğrenci odaklı bir üniversitedir.

Ayrıca konaklama beslenme gibi temel ihtiyaçlar için kampüs alanın çeşitli yerlerinde çeşitli merkezleriyle öğrenciye has cazibe merkezi haline getirilmeye çalışılmıştır.

İnşaatı hala hazırda sürmekte olan yeni alanları ile dünyanın çeşitli merkezlerinden gelen öğrencileri ile hoşgörü ve sevgi çerçevesinde eğitim vermeye yıllardır devam ediyor.

Ayrıca mevcut teknoloji takibinde olan üniversite uzaktan eğitim imkânı sunabilmekte internetin olduğu her yerden eğitim vermekte örgün eğitimin yanında uzaktan eğitim vermektedir.

Eğitim, tıp, eczacılık, hukuk gibi önemli fakülteleri bulunan bu eğitim yuvası sizleri beklemektedir.

Sizlerde bu üniversite ile geleceğe farklı bakmaya başlayabilirsiniz. Bugün de sizlere Kıbrıs’ın nadide bir üniversitesini genel hatlarıyla anlattık.

Bir başka üniversite tanıtımına kadar bizi takip etmekten vazgeçmeyiniz…Bir cevap bırakın.